Z nauką za pan brat

Z nauką za pan brat

Chyba każdy dorosły doskonale pamięta, jak mama i tata mieli problem z tym, aby zagonić ich do nauki. Tak, nie ma się co oszukiwać, ale zdecydowana większość osób tak miała. Czemu? Ponieważ dzieci zawsze mają to do siebie, iż uważają, że jest tyle ciekawych zajęć, a nie tylko nauka. Tylko, że czasem trzeba było chwycić za te podręczniki, aby móc przyswoić potrzebną wiedzę. Na przestrzeni lat książki bardzo mocno ewoluowały. To, co mieliśmy my bardzo mocno się zmieniło. To, co mają nasze dzieci jest jeszcze lepsze i w lepszy sposób przedstawia materiał do nauki. Dba o to m.in. wydawnictwo Nowa Era ze strony www.taniaksiazka.pl, które już od wielu lat zajmuje się publikacją podręczników i zeszytów ćwiczeń dla poszczególnych szkół. Z oferty tego wydawnictwa korzysta wielu pedagogów w szkołach średnich, podstawowych, a nawet w przedszkolach.

“Odkryć fizykę 1”

Jeżeli komuś fizyka do tej pory nie kojarzyła się dobrze, to znaczy, że miał do czynienia ze złym podręcznikiem. Wystarczy tylko wziąć się za naukę z podręcznikiem, jaki został opracowany przez Weronikę Śliwę i Marcina Brauna, aby mieć pewność, że nauka pójdzie o wiele lepszym torem. Bo fizykę da się pokochać. Już w pierwszej klasie szkoły średniej. Jest to podręcznik, który przystosowany jest do nauki w szkołach ogólnokształcących i w technikach. Autorzy zadbali o umieszczenie licznych grafik i ilustracji, które są bardzo pomocne, jeżeli chodzi o objaśnienie materiału. Do tego można tu znaleźć zadania, które wyjaśniają zjawiska fizyczne krok po kroku. Dzięki temu nawet słabsi uczniowie będą w stanie pojąć poszczególne zagadnienia z fizyki.

“MATeMAtyka 1”

Podręcznik, który dedykowany jest dla klasy pierwszej w szkole ogólnokształcącej i w technikum. Wojciech Babiański, Lech Chańko, Karolina Wej stworzyli podręcznik, który jest doskonałą pomocą, jeżeli chodzi o naukę na lekcji, jak również w warunkach domowych, dzięki temu, że poszczególne zagadnienia opisane są w bardzo dokładny sposób. Wiedza tutaj zaprezentowana możliwa jest do zastosowania w szerokiej praktyce. Autorzy postanowili przedstawić matematykę w taki sposób, że nawiązali do sytuacji z dnia codziennego, dzięki czemu młodzi uczniowie mają szansę przekonać się, że matematyka nie jest niczym złym, a wręcz bardzo potrzebnym. Osoby, które będą zainteresowane poszczególnymi zagadnieniami mogą znaleźć odniesienia, dzięki którym będą mogły poszukać innych informacji, np. w internecie. Nauka matematyki jeszcze nigdy nie była dla nikogo tak prostym zagadnieniem.